Franca ndalon hyrjen e amerikanëve të pavaksinuar në vend

Written by on 11/09/2021

Udhëtarët e pavaksinuar amerikanë nuk do të lejohen më të hyjnë në Francë pa kufizime, pasi vendi e ka shtuar SHBA-të në listën e tij portokalli. Vendimi është marrë me një rekomandim të BE-së për Shtetet Anëtare që të vendosin kërkesa më të rrepta për hyrjen për udhëtarët nga SHBA, Izraeli, Kosova, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut dhe Libani pas një rritje të infeksioneve COVID-19.

Kështu, nga 12 shtatori, shtetasit e pavaksinuar të SHBA-së, Omanit dhe Izraelit lejohen të udhëtojnë në Francë vetëm për qëllime thelbësore duke paraqitur një test negativ dhe duke u izoluar për shtatë ditë pas mbërritjes./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist