Franca lejon hyrjen e udhëtarëve shqiptarë me pasaportë biometrike!

Written by on 10/06/2021

Së fundmi Franca lejon hyrjen e udhëtarëve shqiptarë me pasaportë biometrike, vetëm nëse janë vaksinuar,  nëse paraqesin testin PCR të 72 orëve të fundit ose antigen të 48 orëve të fundit. Vaksinat e pranuara nga Franca janë ato të njohura nga Agjencia Evropiane e Barnave (EMA): Pfizer, Moderna, AstraZeneca dhe Johnson & Johnson.

 

Franca e konsideron Shqipërinë në listën e vendeve me ngjyrë portokalli, pra me rrezik të ulët infektimi. Për ata që nuk janë vaksinuar, masat kufizuese vazhdojnë të mbeten në fuqi./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist