Franca/ Gjoba deri në 1500 euro ndaj turistëve britanik që shkelin rregullat!

Written by on 27/05/2021

Franca ka vendosur Mbretërinë e Bashkuar në listën e kuqe, që do të thotë se britanikët do të karantinohen, do të jenë të mbikëqyrur nga polica dhe do të marrin gjobë nga 1.000 deri në 1.500 euro nëse shkelin rregullat anti-Covid. Rregullat e reja pritet të hyjnë në fuqi të hënën.

 

Para mbërritjes në Francë, kërkohet një test negativ PCR të paktën 36 orët e fundit ose një test antigjen brenda 24-orëve./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist