Franca del kundër BE-së. Hap kufijtë për britanikët, por me një kusht!

Written by on 23/12/2020

Franca ka njoftuar se do të rihapë kufijtë për udhëtarët dhe transportuesit e mallrave në Britani, por me një kusht. “Kushdo që mbërrin në Francë nga sot duhet të ketë testin negativ të kryer në 72 orët e fundit duke përdorur testin PCR.”, bëri të ditur minsitri francez i transportit Jean-Baptiste Djebbari.  Komisioni Europian i ka bërë thirrje vendeve që të ndryshojnë strategji duke mos ndëshkuar ata mijëra persona që mezi presin të kthehen në shtëpitë e tyre nga Britania dhe nëse janë të infektuar, të karantinohen.


Current track

Title

Artist