Forumi global vlerëson Tiranën!

Written by on 23/05/2019

 

 

Forumi Global “Urban Future 2019” , ka vlerësuar maskimalisht kryeqytetin shqiptar për tranforminin që ka pësuar në katër vitet e fundit. Forumi më i madh i urbanistëve nga vende  të ndryshme të botës ështrë mbajtur në Oslo dhe i pranishëm ka qenë kryebashkiaku Erjon Veliaj. Ai është shporehur midis të tjerave se Tirana është shembullli më i mirë se si me kreativitet , mund të realizohen gjëra të mrekullueshme.  Kryebashkiuaku është pritur nga homologia e bashkisë së Oslos, Marianne Borgen, së cilës i ka dhuruar “Kullën e Sahatit, në shenjë mirënjohjeje.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist