Fluks emigrantësh pas hapjes së Kapshticës

Written by on 07/07/2021

Pas hapjes së pikës Kufitare të Kapshticës, shifrat tregojnë se në 4 ditët e fundit mbi 8500 persona kanë hyrë dhe kanë dalë drejt Greqisë. Rezulton po ashtu se shifrat e emigrantëve që vijnë në Shqipëri është e lartë. Udhëtarët që nisen drejt vendit fqinj janë për arsye pune, pushime apo për të takuar familjarët e tyre.

Të gjithë ata që duan të udhëtojnë drejt Greqisë përmes kësaj pike kufitare duhet të kenë me vete formularin e plotësuar PLF, testin e shpejte ose tamponin negativ të Covid-19./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist