Shqipëri/Zyrtarisht 1 milionë qytetarë të vaksinuar!

Written by on 07/07/2021

Shqipëria ka arritur objektivin për të vaksinuar 1 milionë qytetarë, në kohë për t’i dhënë frymëmarrje veçanërisht sezonit turistik. Aktualisht në vendin tonë janë vetëm 55 raste aktive dhe në spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 3 pacientë.

Deri më tani vaksinat në Shqipëri janë Pfizer, Astra Zeneca dhe ajo kineze, për të cilën ende ka debate nëse mund t’i penalizojë turistët shqiptarë gjatë udhëtimeve në Evropë për shkak se ende nuk njihet zyrtarisht nga EMA./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist