Festivali i surprizaveqe do tembipopullojeBorshin ne javen e fundit te Prillit.

Written by on 16/04/2019

 ”South Outdoor Festival” festivali me 32 aktivitete të ndryshme në natyrë, pranë brigjeve të kaltra të Jonit, prezanton edicionin e tij të tretë, i cili këtë vit do të zhvillohet në Borsh. Turistët vendas dhe të huaj si dhe të rinjtë do mund të shijojnë në këtë festival aktivitete sportive në natyrë, lojëra, argëtime por edhe ture kulturore e mbrëmje festive, të gjitha këto nën shijen e kuzhinës tradicionale dhe pamjeve magjepsëse të Jugut. Në 26-29 prill, të gjithë vizitorët nuk duhet të mungojnë në Borsh për të nisur një sezon veror plot Aventura dhe gjallëri.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist