Festivali i betejave mesjetare në Ukrainë!

Written by on 21/05/2019

Ukraina ka pritur kampionatin e luftimeve mesjetare , disiplinë  që ajo e njeh si sport zyrtar. Në fushëbetejat piktoreske, rrethuar nga një kështellë mesjetare e Ukrainës qindra burra të veshur me armature kalorsiake kane luftuar me njëri-tjetrin me shpata, shtiza dhe mburoja në duar. Mbi 29 ekipe nga e gjithë bota, janë bërë pjesë e festivalit i cili organizohet nga Federata Ndërkombëtare e Luftimeve Mesjetare. Një vit më parë, festivali është mbajtur në Skoci.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist