Ferragosto, Italia sold out!

Written by on 13/08/2018

 

Ferragosto e famshme ne Itali, periudha kur ne te gjithe vendin udhetohet per pushimet e veres kete vit do te jete sold out per destinacionet bregdetare italiane. Shteti fqinj do te shenoje rekord te presences turistike gjate dy javeve te fundit te ketij muaji. Nga data e sotme e deri me 15 gusht jane rezervuar 88% e strukturave hoteliere nderkohe qe deri ne fund te muajit shkalla do te vijoje te rritet. Vec bregdetit qe mbetet zgjedhje kryesore edhe per shkak temperaturave edhe atraksionet malore jane rezervuar masivisht. Destinacionet me te preferuara jane Sardenja, Trentino Alto Adige dhe Liguria. Ndersa jashte vendit ne pole position qendrojne Greqia dhe Spanja.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist