Europa mbërrin në Kinë, ndërtesat më unike në një tjetër dimension!

Written by on 31/12/2019

Në qytetin kinez Zheiçang mund të shihet kulla Eiffel, edhe pse origjinalja ndodhet në Paris. Autoritetet kineze kanë ndërtuar imitime të ndryshme të ndërtesave të famshme nga Europa dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës në disa prej qyteteve të tyre. Disa prej ndërtesave janë vërtet madhështore për t’u admiruar. Ndër zonat më autentike është Florentina në Itali, pasi shumica e dyqaneve aty janë të markave luksoze.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist