Është në kulmin e sezonit turistik/Kroacia shtrëngon rregullat për fluturimet!

Written by on 23/07/2021

Kroacia është në kulmin e sezonit turistik, me vizitorë të shumtë që vijnë nga vende të ndryshme të botës. Për këtë arsye nga 26 korriku qeveria kroate ka njoftuar se do të shtrëngojë hyrjet nga vendet e treta që kanë shifra të larta të infeksionit me Covid-19. Kufizimet do të jenë edhe më të rrepta veçanërisht për turistët nga Rusia dhe Britania e Madhe.

Kryeministri kroat Plenkoviç bëri thirrje për vaksinim në mënyrë që të parandalohet një shpërthim i mundshëm i valës së katërt të pandemisë./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background