Emiratet e Bashkuara Arabe me pasaporten me te fuqishme ne bote!

Written by on 03/12/2018

Emiratet e Bashkuara Arabe jane vendi me pasaporten me te fuqishme ne bote.Sipas Indeskit te Pasaportave, poseduesit e pasaportes se Emirateve mund te udhetojne ne 167 vende te botes pa viza paraprake.Ndersa Shqiperia renditet e 43-ta, e fundit ne rajon pas Kosoves. Nga vendet e Ballkanit, Serbia mban vendin e pare ne kete aspekt. Sipas ketij indeksi online, Singapori dhe Gjermania ndajne vendin e dyte ne rang boteror ndersa Danimarka te tretin. Indeksi i Pasaportave rendit pasaportat e 193 vendeve anetare te Kombeve te Bashkuara dhe gjashte territoreve shtese.

Courtyard of Sheikh Zayed mosque in Abu Dhabi, UAE.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist