Egjipti me shifra te kenaqshme ne turizem kete vit

Written by on 17/08/2018

 

Egjipti ben nje hap perpara drejt arritjes se objektivit per pritjen e 8 milione turisteve brenda ketij viti. Sa i perket fluksit inbound kjo vere ka qene teper  inkurajuese. Nderkohe ne 7 muajt e pare te vitit fitimet nga prurjet turistike kane arritur ne 3.5 miliard dollare, nje rritje treshifrore ne krahasim me vitin e kaluar. Edhe numri i turisteve ka perbere nje sukses pasi 4.3 milione prej tyre kane mbyllur periudhen janar korrik. Turistet arabe dhe europiane kane qene ate me numrin me te larte ne Egjipt.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist