Ambasada Italiane promovon turizmin shqiptar

Written by on 17/08/2018

 

Ambasada e Italise ne Shqiperi, promovon vlerat e turizmit dhe trashegimise kulturore te Shqiperise. Kete vit numri i turisteve italiane ne vendin tone eshte rritur dhe kjo fale promovimit qe i eshte bere atraksioneve tone. Ambasada nepermjet nje postimi ka renditur destinacionet me te mira shqiptare dhe ne vend te pare per turistet keshillohen  Gjirokastra, Butrinti dhe Saranda. Historia dhe trashegimia arkeologjike, natyra dhe biodiversiteti, kuzhina tradicionale dhe bregu i Jonit jane sipas ambasades nder vlerat me terheqese te Shqiperise.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist