Dybala e adhuron skuadrën e tij !

Written by on 14/01/2019

Dybala e adhuron skuadrën e tij !
Paulo Dybala nuk e ka fshehur asnjëherë dushurinë që ka për ekipin e Juventusit
aty ku edhe ai është pjesë për momentin.
Por me ardhjen e yllit portugez Cristiano Ronaldo te skuadra e “zonjës së
vjetër” Dybala e ka humbur statusin e titullarit.
Për këtë shkak mediat kanë folur për një lëvizje të mundshme të argjentinasit
gjat afatit kalimtar të verës.
Në një deklaratë të dhënë për Canal + lojtari u shpreh: “Është e vështirë të dimë
se çfarë na ka rezervu e ardhmja”.
“Një lojtar e di vetëm ku luan sot, por ai nuk e di se ku do të jetë nesër””.
“Ende, ndihem shumë mirë në Juventus dhe jam këtu sepse gjithmonë kam
dashur për të luajtur këtë ekip. Nuk e di çfarë ka rezervuar e ardhmja për mua,
por unë ndihem mirë këtu”
“A do ti bashkoheshit ndonjë skuadër franceze? Kurrë mos thoni kurrë, por nuk
është në planet e mia për momentin”.

 

TURIN, ITALY – FEBRUARY 17: Paulo Dybala of Juventus greets supporters of Palermo (he was a player of Palermo from 2012 to 2015) during the Serie A match between Juventus FC and US Citta di Palermo at Juventus Stadium on February 17, 2017 in Turin, Italy. (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist