Dy atraksionet e famshme të Madridit, tani pjesë e Unesco-s!

Written by on 27/07/2021

Paseo Del Prado dhe Park El Retiro janë dy atraksionet e Madridit që i janë shtuar së fundmi listës së trashëgimive botërore të Unesco-s. Të njohura si zonat më të vizituara nga çdo turist anembanë botës, vlerësimi është veçanërisht për trashëgiminë e kryeqytetit të Spanjës.

“Vlerësim i merituar për një zonë në kryeqytet që përfaqëson trashëgiminë tonë historike, kulturore dhe artistike”, u shpreh kryeministri i vendit Pedro Sanchez./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist