“Dorëzohen italianët”! Rritje me 200% në rezervimet për t’u vaksinuar

Written by on 28/07/2021

Sipas të dhënave zyrtare që nga e enjtja e shkuar kur në Itali u mor vendimi për të aplikuar certifikatat, ka pasur një rritje me 200% në rezervimet për t’u vaksinuar. Pavarësisht kësaj, shumë qytetarë janë kundër certifikatave të vaksinave duke pretenduar se qeveria po shkel të drejtën e tyre për të vendosur.

Nga ana tjetër, shumë qytetarë dhe biznese janë dakord me idenë e vaksinimit, si e vetmja mënyrë për t’iu rikthyer sa më parë normalitetit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist