Destinacionet me te kerkuara per 2019,

Written by on 14/03/2019

Destinacionet me te kerkuara per 2019, kryeson New York-u! New York, qyteti më i populluar në Shtetet e Bashkuara ka kryesuar listën e qyteteve më të mira të botës dhe ndër më të kërkuarat duke lënë pas Londrën, Melburnin dhe Çikagon. Sipas një studimi të “Time Out”, New York mori vendin e parë falë kombinimit të shkëlqyer të restoranteve, bareve, kulturës dhe aktiviteteve të shumta argëtuese. New York leshon cdo vit indeksin vjetor të jetës së qytetit, i cili shënon vende në kategori të tilla si ushqimi, pijet, kultura, miresjellja, ndjesia e lumturise si dhe përballueshmëria e jetesës. Qytetit i New York ka një klimë të butë me vere përgjithësisht te nxehtë, por dimri ne New York eshte shumë i ftohtë dhe me stuhi të shpeshta dëbore. New York-u shënoi vendin e parë falë diversitetit të saj, si dhe per muziken live ne jetën e natës, duke e bërë atë destinacionin me te kerkuar te 2019. Ndërsa Melbourne renditet në vendin e dytë për lumturi, kreativitet, mënyrën e gatimit dhe muzikën live. Chicago është rënditur në vendin e tretë për sa i përket ushqimit, pijeve, argëtimit dhe menyres se jeteses.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist