Del data, ja kur do të hapet Bypass-i i Vlorës

Written by on 27/05/2021

Më 15 korrik do të hapet provizorisht Bypass-i i Vlorës. Lajmin e bëri të ditur ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku. Hapja provizore bëhet për shkak të sezonit turistik, që të ketë lehtësime në trafikun që krijohet nga Radhima deri tek Kalaja në Vlorë.

Ministrja shtoi se janë marrë të gjitha masat me sinjalistikën, që të jenë të dukshme për qytetarët, duke minimizuar edhe rastet e aksidenteve./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background