Chelsea hap rrugën për trasferimin e Hazard !

Written by on 15/01/2019

Chelsea hap rrugën për trasferimin e Hazard !

Sipas mediave britanike “blut e londrës” kanë vendosur një çmim për yllin belg
të skuadrës.
Lojtarit të cilit i skadon kontrata pas një viti pikërisht në vitin 2020 ka shprehur
hapur dëshirën për tu bërë pjesë e kampionëve aktual të europës.
Trantativat e Real Madridit për të nënshkruar me Hazard kanë filluar prej vitesh
por këmbëngulja e Chelsea për ta mbajtur në skuadër nuk e bëri të mundur që
trasferimi të ishte kryer kohë më parë.
Frika e një largimi më kosto zero tashmë ka vënë në lëvizje drejtuesit
“londinez”. Nëse Reali dëshiron të nënshkruajë me Hazard këtë merkato duhet
të paguajë 112 milion euro.
Chelsea është i vendosur ta zgjidhë të ardhmen e Hazard për të mirën e klubit
dhe lojtarit. Trajneri Maurizio Sarri ka komentuar :”Nuk jamë unë presidenti ,
unë nuk merrrem me çështje të tregut të transferimeve. Unë jam trajneri dhe unë
flas me të për atë që ndodh në fushë, ama na duhet ta zgjidhim këtë problem”.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist