Çfarë duhet të dinë turistët që vizitojnë Dubain këto kohë

Written by on 13/03/2021

Nëse jeni duke vizituar Emiratet e Bashkuara Arabe si një turist ose jeni një banor i huaj i Emirateve të Bashkuara Arabe, do t’ju kërkohet të tregoni një rezultat negativ të një testi PCR përpara nisjes në aeroport. Pas mbërritjes në Dubai, çdo pasagjer është i detyruar të ritestohet.

Apartment The Solo Traveler, Dubai, UAE - Booking.com

Nëse rezultatet e testit dalin pozitive, çdo udhëtari do t’i kërkohet të qendrojë i izoluar dhe të ndjekë protokollet e Autoritetit Shëndetësor të Dubait./radiotravel.al


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist