Bukuritë përrallore të Shqipërisë bëjnë jehonë deri në Francë!

Written by on 13/08/2021

Një nga gazetaret më të njohura në Francë, Saliha  Hadj-Djilani, ka bërë një vizitë katër ditore në Shqipëri. Vizita e saj përfshiu Tiranën dhe rivierën jugore. Sipas saj, vendi ynë është një parajsë natyrore dhe me cmime mjaft të lira, që në pesë vitet e ardhshme do kthehet në një destinacion kryesor nga turistët.

Saliha ndër të tjera ka theksuar se Shqipëria duhet të përmirësojë imazhin e saj nëpër botë, sepse vendi ynë është në të njëjtën ligë sa I takon standardid të turizmit me vende si Greqia apo Kroacia.

Radio Travel.al


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist