Bukuritë natyrore të Pukës marrin vëmendjen e turistëve/Ja atraksioni kryesor për të apasionuarit pas malit

Written by on 16/11/2021

7000 turistë, kryesisht nga Shqipëria dhe Kosova kanë vizituar këtë vit Majën e Murgës. E ndodhur vetëm 20 km larg qytetit të Pukës, Maja e Murgës është kthyer në një destinacion të preferuar sidomos për të apasionuarit ndaj natyrës, malit, alpinizmit, lartësive apo aventurës.

Klima, ajri i pastër, gjelbërimi dhe pamja nga liqeni i Komanit janë disa nga faktorët kryesorë që tërheqin vizitorët në këtë vend./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist