Bukurite natyrore dhe kultura terheqin turistet ne Dhermi e Himare!

Written by on 26/05/2018

Bukurite natyrore dhe monumentet e trashegimise kulturore e kane bere Dhermiun dhe Himaren nder me te vizituarat nga grupet e turisteve vendas e te huaj. Autoritetet e turizmit ne keto zona te jugut thone se  me se shumti vizitat zhvillohen per bukurite e natyres, detit dhe plazheve qe ka riviera e kesaj zone. Nderkohe edhe turizmi fetar ne disa prej objekteve te kultit qe ndodhen ne jug te vendit eshte kthyer ne nje tendence sidomos edhe nga turistet e huaj. Pritet qe kete vit numri i turisteve ne Himare e Dhermi te rritet me 25% me shume se nje vit me pare.

 


 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist