Britanikët nuk zgjedhin më Europën për pushime!

Written by on 30/04/2019

Pushuesit britanikë nuk rezervojnë më pushimet e tyre në Europë. Sipas agjensive të udhëtimit , pothuajse gjysma e rezervimeve deri në fund të shkurtit ishin në destinacionet jashtë vendeve të  Bashkimit Europian. Destinacionet e preferuara mbeten Turqia,Tunizia, Dubai por edhe Shtetet e Bashkuara. Sipas britanikëve, ndryshimi i paundit me monedhën vendase të vendeve ku rezervojnë është më e volitshme për një pushim të mirë. Megjithatë destinacionet e kësaj vere duket se mbeten Spanja, Turqia, Greqia dhe Amerika.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist