Britaniket nisen per pushime verore, fluks ne aeroporte

Written by on 21/07/2018

Britaniket nisen per pushime verore, fluks ne aeroporte

 

Shoqata e Agjencive Turistike ne Britani parashikon nje weekend rekord per nisjet e turisteve britanike per pushime jashte vendit te tyre. Ne baze te te dhenave te pakten kete fundjave do te nisen per udhetime e pushime verore mbi 2.5 milione turiste britanike. Per kete arsye aeroportet Heathrow, Gatwick dhe Stanstead jane super te ngarkuar gjate dites se sotme por edhe neser. Destinacioni me i rezervuar dhe me i preferuar per pushime per turistet angleze kete vit eshte Spanja. Por nje rritje e ndjeshme e rezervimeve eshte vene re edhe per destinacione si Turqia, Egjipti, Greqia, Bullgaria dhe Kroacia.

Heathrow Airport, Terminal 5A (main terminal building), airside, departures lounge, Christmas decorations, December 2015.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist