Gjinari zbulohet si destinacion fundjave

Written by on 21/07/2018

Gjinari zbulohet si destinacion fundjave

Mes gjelberimit, ajrit te paster dhe freskise, ne Gjinar kane nisur te lulezojne bujtinat dhe shtepite karakteristike te cilat presim miq çdo vit.Turizmi familjar duket se po njeh zhvillim ne kete zone dhe pritet te marre me teper hov pas perfshirjes ne projektin “100 fshatrat”, i cili do sjelle zhvillim sidomos per sa i perket agroturizmit. Turistet qe zgjedhin natyren dhe freskine ne keto dite te nxehta shprehen te kenaqur.Duke qene vetem 23 kilometra larg Elbasanit, Gjinari frekuentohet ne çdo stine, edhe kur ofron freskine e veres, edhe ne bardhesine e debores. Kjo ka bere qe emigrantet te kthehen dhe te investojne ne vendin e tyre.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist