Britania rikthen karantinën në hotele: Kostot duhet t’i paguajë udhëtari!

Written by on 27/01/2021

Qeveria britanike pritet të marrë vendimin për të karantinuar në hotele çdo person që vjen nga jashtë vendit. Konkretisht të gjithë ata që vijnë nga Afrika e Jugut, Amerika e Jugut dhe Portugalia duhet të izolohen për 10 ditë në hotele. Ky vendim i cili pritet të miratohet së shpejti ka shkaktuar debate të mëdha pasi kostot e akomodimit në hotele do të duhet t’i paguajnë vetë njerëzit.


Current track

Title

Artist