Britania ndryshon rregullat e udhëtimit për amerikanët dhe evropianët

Written by on 02/08/2021

Personat nga SHBA apo BE-ja që janë të vaksinuar me dy dozat, nuk do të duhet të izolohen kur të mbërrijnë në Britani. Qeveria britanike ka njoftuar se ndryshimi do të ndihmojë në ribashkimin e familjeve dhe miqve, që jetojnë jashtë vendit të cilët nuk do të duhet të karantinohen.

Zyrtarët e kompanive ajrore e kanë mirëpritur këtë vendim dhe po bëjnë thirrje që më shumë vende të shtohen në listën e gjelbër të udhëtimeve në Britani./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist