Bën 1.5 milionë injeksione në ditë, nga 1 korriku Turqia vendos për hapje!

Written by on 24/06/2021

Ankaraja shpreson që rënia e infeksioneve, së bashku me një përshpejtim në programin e vaksinimit do të ndihmojë në rikuperimin e turizmit. Aktualisht Turqia bën rreth 1.5 milionë injeksione në ditë.

Për këtë arsye duke nisur nga 1 korriku, presidenti Erdogan ka bërë me dije se do të shfuqizohen disa prej kufizimeve si dhe orari i shtetrrethimit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist