Belgjika në situatë të vështirë, vijojnë të rriten shtrimet në spitale

Written by on 27/10/2021

Në Belgjikë situata me infeksionet Covid-19 po njeh një përkeqësim. Për këtë arsye vendi rivendosi disa masa të reja anti-covid sepse rastet e koronavirusit dhe shtrimet në spital po rriten. Mbajtja e maskës në ambientet e mbyllura vijon të jetë e detyrueshme ndërkohë që autoritetet kanë bërë thirrje të fortë ndaj qytetarëve që të  tregohen të kujdesshëm.

 

Sa i takon vaksinave, kryeministri i Belgjikës Alexander De Croo ka theksuar se aktualisht dozat e treta nuk do i jepen publikut të gjerë./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist