Greqia shpallet destinacioni kryesor për vitin 2021 në Evropë!

Written by on 27/10/2021

World Travel Awards ka përzgjedhur Greqinë si destinacionin kryesor për Evropën në vitin 2021. Pas këtij lajmi, Ministri grek i Turizmit, Vassilis Kikilias, tha se vendi ka shfaqur një situatë turistike të mirëmenaxhuar në mes të pandemisë dhe ka dëshmuar se është më i miri: destinacion i bukur dhe i sigurt.

Për më tepër, Kikilias zbuloi se ishulli synon të tërheqë turistë gjatë gjithë vitit dhe këshilloi profesionistët të përgatiten për një 2022 të fortë. /radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist