Austria njofton lehtësimin e masave anti-Covid

Written by on 18/06/2021

Në muajin korrik Austria parashikon të hapet, duke synuar heqjen e orës policore, hapjen e klubeve dhe heqjen e detyrimit të maskës në ambientet e hapura. Rregulli i vetëm që mbetet në fuqi është për personat që do të marrin pjesë në evente të ndryshme është të jenë të vaksinuar ose të kenë një test negativ ndaj Covid-19.

 

Rreth ¼ e popullsisë në Austri është hapur plotësisht./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist