Austria lejon hyrjen pa karantinë për turistët nga 39 vende

Written by on 11/06/2021

Autoritetet austriake kanë njoftuar se udhëtarët nga vendet me një normë të ulët infeksioni COVID-19 tani do të jenë në gjendje të hyjnë në vend për qëllime turizmi pa iu nënshtruar kërkesave të karantinës.

 

 

Bëhet fjalë për turistët e 39 shteteve ku veçohen Italia, Bullgaria, Belgjika, Kroacia, Spanja, Suedia, Zvicra, Franca dhe Gjermania.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist