Australia në lockdown për herë të tretë, vendi bllokon 25 milionë qytetarë!

Written by on 20/07/2021

Më shumë se gjysma e popullsisë së Australisë është nën bllokim pasi vendi vendosi të hyjë në izolim për herë të tretë. Arsyeja është për të përmbajtur përhapjen e variantit shumë ngjitës Delta.

Numri i rasteve të koronavirusit dhe vdekjet në Australi janë shumë më poshtë se vendet e tjera të zhvilluara, por procesi i vaksinimi po ecën me ritme të ngadalta./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist