Alpitour nis ndertimn e nje resorti me 4 yje ne Shqiperi

Written by on 14/07/2018

Alpitour nis ndertimn e nje resorti me 4 yje ne Shqiperi

Alpitour kompania me e rendesishme e turizmit italian fokusohet ne Shqiperi dhe fillon ndertimin e nje resorti me 4 yje dhe me 200 dhoma ne nje nga zonat me te bukura te bregdetit jugor, midis Sarandes dhe Dhermiut. Resorti do te ndertohet nga nje konsorcium i investitoreve nderkombetare dhe do te mbaje marken Voihotels. Oferta ka per qellim kryesisht turizmin familjar, por te nje niveli te larte me 4 dhe 5 yje. Per tregun e turizmit te Shqiperise, Alpitour ka krijuar edhe nje kompani te pavarur me qender ne Tirane per rezervimet e turisteve italiane per pushime ne vendin tone.


Current track

Title

Artist

Background