Alaska po përjeton nxehtësi rekord

Written by on 08/07/2019

 

 

Qyteti i më i madh i Alaskës i cili njihet për temperaturat e ulëta dhe reshjet e borës, po përjeton nxehtësi rekord. Temperaturat kanë arritur deri në 32 gradë celcius. Shkenctarët kanë thënë se Alaska po ngrohet dy herë më shpejt se mesatarja globale. Toka e mbuluar me akull që gjendet në rreth 85% të territorit të shtetit është duke u shkrirë.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist