Aeroporti i Rigës , nis fluturimet  në Korenë e Jugut!

Written by on 28/05/2019

 

 

Aeroporti i Rigës ka nisur fluturimin e parë në Korenë e Jugut. Fluturimi është operuar nga Korean Air, ndërsa me organizimin është marrë një nga agjensitë më të mëdha të udhëtimit në Kore, Hanjin Travel.Linja ajrore koreane ka fluturuar drejt destinacionit baltik me më shumë se 200 pasagjerë, ndërkohë që pritet rrijte e kërkesës dhe sherbimeve ajrore. Departamenti letonez i turizmit ka delkaruar se kjo linjë e re ajrore e cilëson edhe një herë vendin si destinacion të preferuar jo vetëm nga Europa por nga e gjithë bota.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist