Aeroporti i Kukësit , ja kur do të nisin fluturimet!

Written by on 24/05/2019

 

 

Aeroporti i Kukësit pritet të nisë fluturimet në shtator të vitit 2020. Punimet kanë rinisur dhe makineritë po zgjerojnë hapësirën e pistës ekzistuese si edhe hapësirën e sigurisë. Aeroporti është projektuar te ketë parametrat e aeroportevë ndërkombëtare europiane.

Gati kontrata koncesionare e Aeroportit te kukesit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist