Aeroplanmbajtësja amerikane ankorohet në brigjet shqiptare!

Written by on 06/05/2019

 

 

Aeroplanmbajtësja USS Abraham Lincoln , mjet i fuqishëm i ushtrisë amerikane është ankoruar pak milje larg brigjeve të Adriatikut. Mjeti gjendet prej ditësh në Adriatikun Jugor , pranë brigjeve shqiptare për të zhvilluar një stërvitje të planifikuar. Ministrja e Mbrojtjes ,Olta Xhaçka ka postuar në rrjetet sociale një video ku shihet madhështia e aeroplanmbajtëses, meqënëse ajo nuk mund të shihet me sy të lirë. Ky klas aeroplanmbajtësesh është sot anija ushtarake më e madhe dhe më e fuqishme në botë.

190130-N-PW716-1312..ATLANTIC OCEAN (Jan. 30, 2019) The Nimitz-class aircraft carrier USS Abraham Lincoln (CVN 72) transits the Atlantic Ocean during a strait transit exercise. Abraham Lincoln is underway conducting a composite training unit exercise with Carrier Strike Group (CSG) 12. (U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 3rd Class Clint Davis/Released)


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist