Abu Dhabi shpallet qyteti me i sigurte ne bote !

Written by on 31/10/2018

Abu Dhabi eshte shpallur per te dytin vit radhazi si qyteti me i sigurte ne bote. Kjo ne baze te indeksit per nivelin e krimit dhe mireqenien qe behet nga faqja me njohur e studimeve mbi qytetet Numbeo. Duke kaluar mbi 300 qytete Abu Dhabi ia ka dale te arrije vendin e pare fale treguesit te sigurise qe kete vit ka arritur ne 86.5%. Pas Abu Dhabit qytetet me te sigurta ne bote kete vit jane Doha, Osaka, Singapori, Bazeli, Kebeku, Tokio, Berni, Mynihu dhe Dubai.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist