Abu Dhabi fokusohet tek kultura, prezanton nje platforme te re!

Written by on 23/04/2018

Abu Dhabi fokusohet tek kultura, prezanton nje platforme te re!

 

Abu Dhabi Culture eshte iniciativa me e fundit e autoriteteve te turizmit ne Abu Dhabi per te promovuar sitet kulturore dhe muzeumet e vendit per turistet e huaj. Behet fjale per nje platforme qe do te debutoje per here te pare kete sezon per te dhene informacione mbi te gjitha sitet apo eventet kulturore ne Abu Dhabi. Turistet e huaj ne kete menyre do te orientohen me lehte per te vizituar keto site. Nga ana tjeter autoritetet do te kujdesen edhe per pritjen e turisteve duke shtuar strukturat prestigjoze te akomodimit. Disa prej markave me te njohura qe do te inagurohen kete vit ne kryeqytetin e Emirateve jane  Saadiyat Rotana Resort, Emirates Pearl Grand Hyatt, Abu Dhabi Edition dhe Fairmot Marina.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist