6 skulptura te reja ne Parkun “Rinia” ne Korce

Written by on 18/07/2018

6 skulptura te reja ne Parkun “Rinia” ne Korce

6 skulptura te reja do te shtohen kete vit ne Parkun “Rinia” te qytetit te Korçes,. Punimet do te dalin nga Simpoziumi i Skulptures.Skulptore nga Maqedonia, Greqia, Japonia, Zelanda e Re, Gjermania dhe Shqiperia per dhjete dite do te punojne gurin ne ambient te hapur duke e pasuruar fondin e skulpturave ne kete pjese te konceptuar si muze i artit bashkekohor. Bashkia e qytetit te Korçes ka pritur dhjetera skulptore vendas dhe te huaj, te cilet i kane dhuruar qytetit vepra te artit bashkekohor ne gur.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist