KE rekomandon heqjen e vizave per Kosoven!

Written by on 18/07/2018

KE rekomandon heqjen e vizave per Kosoven!

Komisioni Europian rekomandon heqjen e vizave per Kosoven.  Komisioneri Evropian per Migracionin, Çeshtjet e Brendshme dhe Shtetesine ka deklaruar se Kosova ka arritur progres dhe kriteret per liberalizim vizash jane plotesuar. Sot ne oren 16:30, komisioneri bashke me presidentin e Kosoves, Hashim Thaçi, do te mbajne konferencen per media ku do te jepet lajmi per plotesim te kritereve per liberalizim te vizave. Rekomandimi per liberalizim vizash eshte hapi i pare drejt hyrjes ne fuqi te vendimit. Nderkaq, kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj, tha se Parlamenti Evropian, me 29 apo me 30 gusht do te mblidhet per te miratuar vendimin e KE-se.

komisioni europian


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist