2019 pritet te sjelle me shume turiste ceke ne Shqiperi

Written by on 15/01/2019

2019 pritet te sjelle me shume turiste ceke ne Shqiperi!

 

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ishte se fundmi ne Prage, ku
zhvilloi nje vizite zyrtare me ftese te ministres çeke te Turizmit, Klara
Dostalova.Ne qender te diskutimeve ishte promovimi i paketes gjithevjetore
turistike shqiptare, per mundesine e fluturimeve gjate gjithe vitit, per te
lehtesuar mberritjen e me shume turisteve çeke gjate ketij viti. Pales ceke iu
premtua bashkepunim dhe lehtesi fiskale sidomos ndaj sipermarresve qe do
te vijne ne Shqiperi per investime ne fushen e turizmit. Sipas ministrit sfida
10 milione turiste do te arrihet me promovimin e paketes turistike 365-ditore
si destinacion europian.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist