12 miliardë të ardhura nga turizmi/Greqia synon të mbajë vizitorët deri në vjeshtë!

Written by on 22/09/2021

Greqia po synon të mbajë të qëndrueshme flukset turistike në vjeshtë, tha ministri i Turizmit Vassilis Kikilias, duke shtuar se mbajtja e fluturimeve hyrëse nga SHBA do të kontribuojë shumë në rritjen e turizmit në tetor dhe nëntor. Në një intervistë për transmetuesin publik ERT të martën, Kikilias konfirmoi lajmin se Greqia po priste që të ardhurat e lidhura me turizmin këtë vit të arrinin në 12 miliardë euro.

Ministri tha se një rritje prej 20 përqind në shpenzimet mesatare ishte një shenjë pozitive e rimëkëmbjes, duke shtuar se ministria kishte punuar shumë për të siguruar që fluturimet nga SHBA të vazhdojnë deri në fund të sezonit./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background