Kuba duke nisur nga 15 nëntori mirëpret turistë nga çdo vend i botës!

Written by on 15/09/2021

Kuba po përgatitet të lehtësojë kufizimet e udhëtimit në Nëntor duke hequr kërkesën e saj të testimit për njerëzit që janë plotësisht të vaksinuar.

Pikërisht në kohën e sezonit të Kubës, i cili zgjat nga mesi i nëntorit deri në fund të marsit, kufizimet e udhëtimit do të lehtësohen në të gjithë vendin e Karaibeve më 15 nëntor.

Të gjitha aeroportet do të rihapen dhe fluturimet komerciale do të rifillojnë. Udhëtarët nuk do të duhet të paraqesin një test të fundit PCR nëse janë plotësisht të vaksinuar ndërsa ata që nuk janë të vaksinuar duhet të paraqesin një rezultat negativ të një testi PCR të marrë jo më shumë se 72 orë para se të udhëtojnë në Kubë.

Vendimi vjen pasi qeveria parashikon që pothuajse e gjithë popullata do të vaksinohet plotësisht deri në mes të nëntorit.

Radio Travel.al


Current track

Title

Artist

Background