Spanja refuzon t’i japë fund sezonit turistik/ Nëse keni menduar ta vizitoni ja çfarë duhet të dini!

Written by on 15/09/2021

Dhe pse jemi në mes të shtatorit, duket se Spanja ende nuk I ka dhënë fund sezonit veror dhe ka vendosur të lehtësojë disi masat për të gjthë ata qytetarë që duan ta vizitojnë.

Për shkak të rritjes së numrit të të vaksinuarve dhe uljes së rasteve aktive me Covid-19, Spanja ka vendosur që për të gjithë ata vizitorë që vijnë nga zona e Bashkimit Europian dhe zonës Shengen, të paraqesin pasaportën e vaksinimit apo një test negativ ndaj virusit pa qenë nëvoja t’I nënshtrohen një karantine.

Spanja është një nga vendet evropiane që është prekur seriozisht nga COVID-19, dhe që nga fillimi i pandemisë, vendi ka raportuar një numër të madh rastesh dhe vdekjesh.

Radio Travel.al


Current track

Title

Artist

Background