Kaosi kalon në një shtet tjerët aziatik

Written by on 15/08/2019

Japonia e ka nisur ditën me shira dhe stuhi të rrëmbyeshme.Stuhia Krosa i është afruar perëndimit të vendit duke anulluar udhëtimet me tre, fluturimet dhe duke evakuar më shumë 500 mijë banorë. Sipas autoriteteve shirat e rrëmbëeshëm do të kalojnë në parametra të larta në 24 orët e ardhshme. E gjithë stuhia pritet të zgjasë më shumë se tre ditë, sipas ekspertëve të agjensisë meterologjike kombëtare.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background